Quote:
Originally Posted by Aliantha
Cheese is an expensive luxury which we still make room for in the budget. For a 1kg block it's about $11. That's 2lb and is just basic cheddar or colby. Nothing fancy.
Icecream is about $8/gallon.
|
That's pretty cheap for cheese... but I guess they more than make it up on ice cream.
__________________
The descent of man ~ Nixon, Friedman, Reagan, Trump.
|